Select Grade:
Grade: MDCA:1st Grade Competition Round: 13 20 Feb 21
27 Feb 21
Tenambit Morpeth Bulls   def by   Raymond Terrace
Grade: MDCA:2nd Grade Competition Round: 13 20 Feb 21
27 Feb 21
Raymond Terrace   def   Tenambit Morpeth Bulls
Grade: MDCA:3rd Grade Competition Round: 12 20 Feb 21
Tenambit Morpeth Bulls   drew   City United
Grade: MDJCA:Under 14's Div 1 Round: 11 24 Feb 21
Northern Suburbs GOLD   def   Tenambit Morpeth Bulls
Grade: MDJCA:Under 14's Div 1 Round: 12 27 Feb 21
Tenambit Morpeth Bulls   drew   Northern Suburbs RED
Grade: MDCA:3rd Grade Competition Round: 13 27 Feb 21
Eastern Suburbs   def   Tenambit Morpeth Bulls
Grade: MDCA:4th Grade Competition Round: 13 27 Feb 21
Tenambit Morpeth Bulls   def   Eastern Suburbs
Grade: MDCA:5th Grade Competition Round: 12 20 Feb 21
City United   drew   Tenambit Morpeth GOLD
Grade: MDCA:5th Grade Competition Round: 12 20 Feb 21
Tenambit Morpeth GREEN   drew   Raworth Rabbitohs
Grade: MDCA:5th Grade Competition Round: 13 27 Feb 21
Tenambit Morpeth GOLD   def by   Kurri Weston
Grade: MDCA:5th Grade Competition Round: 13 27 Feb 21
Northern Suburbs   def by   Tenambit Morpeth GREEN
Grade: MDJCA:Under 12's Division 1 Round: 12 27 Feb 21
Tenambit Morpeth Bulls   def   Tilligerry Cricket Club
Grade: MDCA:A Grade One Day Competition Round: 17 27 Feb 21
Tenambit Morpeth Bulls   def   Port Stephens Pythons
Grade: MDJCA:Kookaburra U11 Round: 12 27 Feb 21
Tenambit Morpeth GREEN   def by   Tenambit Morpeth GOLD
Grade: MDJCA:Kookaburra U10 Round: 12 27 Feb 21
Dungog & District Junior   drew   Tenambit Morpeth GOLD
RankNameRunsGradeRound 
1 Elson Mathew126A Grade One Day Competition5
2 Elson Mathew103A Grade One Day Competition3
3 Noel M Kalathil85A Grade One Day Competition6
4 Adam Sidoti841st Grade Competition8
5 Noel M Kalathil79A Grade One Day Competition8
6 Reg Rogers683rd Grade Competition7
7 Abhilash Babyk67A Grade One Day Competition12
8 Venu Pediredla664th Grade Competition8
9 Daniel Collinson621st Grade Competition7
10 Chandan Sharma593rd Grade T20GF