Share:
 

Club Results

Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
3rd Grade Competition SF 13 Mar 21 City United
5/90 BA Edwards 41  R Wells 3/20
def Tenambit Morpeth Bulls
89  T Atkins 3/23 B Little 2/7 I Coyle 2/8 EP Mowbray 2/14
Morpeth Oval 
4th Grade Competition 14 6 Mar 21 Thornton Park
71 W Scanes 34  V Sharma 4/9 A Boinapally 2/6
def by Tenambit Morpeth Bulls
6/73 A Boinapally 27*  J Dunn 2/16
A & D Lawrence Reserve (Turf) 
1st Grade Competition 14 6 Mar 21 Tenambit Morpeth Bulls
155 A Sidoti 41* R Wind 40 K Ball 25  T Francis 5/30 T Burton 2/25
def by City United
4/316(cc) J Trappel 158* T Francis 57 M Trappel 39  
Morpeth Oval 
2nd Grade Competition 14 6 Mar 21 City United
5/263(cc) R Dent 78 B Davies 60 M Drage 58 B Sinclair 28*  R Mathew 2/25
def Tenambit Morpeth Bulls
193 N Lane 73* C Woodfield 60*  J Murphy 2/29 R Bocking 2/33 D Callaghan 2/41 J Rooney 2/46
Maitland Park (Robins oval) 
5th Grade Competition SF 13 Mar 21 Tenambit Morpeth GREEN
4/162(cc) TA Woodfield 50* S Hindle 29 D McKinnon 26  
def by Kurri Weston
5/166(cc) J Fairfull 50* J Brooks 50* R Edgell 39  D MacClure 2/38
King Edward Park 
Kookaburra U11 13 6 Mar 21 Thornton Park BLUE
v Tenambit Morpeth GREEN
A & D Lawrence Reserve (Synthetic) 
Kookaburra U11 13 6 Mar 21 Tenambit Morpeth GOLD
3/107(cc)  G Gorton 2/24
def Raymond Terrace
13/44  U Iddagoda 7/1 R Hindle 2/1
Tenambit Oval 
Under 14's Div 1 13 6 Mar 21 Northern Suburbs BLACK
3/85(cc) W Parkinson 29  
def Tenambit Morpeth Bulls
7/67(cc)  A Scotland 2/3 C Shaw 2/7
Maitland Park (Black Hill) 
Kookaburra U10 13 6 Mar 21 Tenambit Morpeth GOLD
6/76(cc)  J Oosterveen 2/6
def by Tenambit Morpeth GREEN
10/81(cc)  W Cox 3/9
Beryl Humble 
Hunter Valley Cup Twenty 20 Tournament GF 17 Jan 21 Kurri Weston
10/68  S McDonald 4/16 S Wind 2/14
def by Tenambit Morpeth Bulls
9/96(cc)  BW Herring 3/26 C Bates 2/28
Lorn Park 
A Grade One Day Competition SF 13 Mar 21 Raworth Rabbitohs Cricket Club
5/78  R Mathew 2/9
def Tenambit Morpeth Bulls
76  H Foreman 4/25 T Campbell 2/11
Bowthorne Park 
Under 12's Division 1 GF 27 Mar 21 Hunter Valley Grammar School
98 o williamson 29  L Dalton 4/11
def by Tenambit Morpeth Bulls
4/100(cc)  H Williamson 2/23
Hunter Valley Grammar School 
3rd Grade T20 GF 30 Jan 21 Eastern Suburbs
6/173(cc) WJ Rose 64 N Green 32 J Furness 32  S Meduri 2/22
def Tenambit Morpeth Bulls
7/130 C Sharma 59  D Stoneman 2/10 C Walker 2/24
Shamrock Hill (Shamrock Hill Oval) 
4th Grade T20 SF 30 Jan 21 Tenambit Morpeth
drew Northern Suburbs
Somerset Park 
5th Grade T20 3 23 Jan 21 Tenambit Morpeth Gold
9/72 M Woodfield 32  Z Dennis 2/4 D Williams 2/21
def by Western Suburbs
4/145 M Ratheesh 50*  J McShane 2/11
Norm Chapman (Norm Chapman 1)